“insana, sağlığa ve bilime önem veren” ilkelerimizle yola çıktık.

1999’dan bugüne; tek bir hasta için bile hastaya özel test geliştirerek, genetik hastalıklarda tanı ve tedavi geliştirme çalışmalarına katılmaktayız.

Testlerimizin %90'ını kendi tasarımlarımızla, AR-GE altyapımız ile yapıyoruz.

İntergen, 1999 yılından bu yana insanı, yaşamı ve bilimi merkeze koyan, yaptığı testlerin %90'ını kendi tasarımları ile gerçekleştiren, işinde yeni yöntemler geliştiren, birçok yeni hastalık türü bulan, çok nadir hastalıklara bile tanısal çalışmalar yapan ve çözüm önerileri getiren, kurum içi ve dışı görüşlere önem veren, ülkemizde ve yurtdışında çok sayıda kişiye eğitim veren bir vizyon ve iş kültürü ile nadir hastalık bilincini Türkiye ve Dünya genelinde yaygınlaştırmak için çalışan bir kurumdur.

Tanısız hastalıkları tanıyoruz, bilime katkımız ile gurur duyuyoruz.

  • Test çeşitliliğinde Dünyada ilk 10 merkez içinde yer alıyor.
  • Gelirlerinin çoğunu araştırma için harcıyor ve yıllardır ülkesinin en çok AR-GE yatırımı yapan 500 büyük kurumu arasında yer alıyor ve sıralamada her yıl yükseliyor.
  • Her yıl çok sayıda ulusal ve uluslararası yayın, kitap ve bilimsel çalışma içinde yer alıyor.
  • Gelirlerini bilime, insan sağlığına, eğitime harcayan bir enstitü kurdu ve hızla büyütüyor.
  • Dünya’da nadir ve tanısal hastalıklar alanında çalışan örgütlerde, bazılarında yönetici seviyesinde yer alıyor ve dünya politikalarını şekillendirmeye çabalıyor.
  • İnsanların, sevdiklerinin ve ülkemizin nadir ve tanısız hastalıkların yarattığı büyük yaradan kurtulması için çabalıyor.

Tek bir hasta için bile hastaya özel test geliştirerek, genetik hastalıklarda tanı ve tedavi geliştirme çalışmalarına katılmaktayız.

Etik ve bilimsellik ilkelerinden ödün vermeden, hem hasta beklentilerini hem de tıbbi gereklilikleri karşılayan laboratuvar hizmetini, sürekli eğitim, bilgilendirme, ölçme, analiz ve iyileştirmeler ile birlikte yüksek kalitede sunarak, çağdaş ve yenilikçi bir yaklaşım benimsiyoruz. En iyi tanı ve danışmanlık hizmetini sunma amacıyla bağımsızlık, tarafsızlık ve gizlilik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalıyoruz. Analizler ve hizmetler sunulurken bilimsel, önyargısız ve mesleki standartlara uygun bir yaklaşım sergiliyoruz.

Hasta ve hasta yakınlarının, hizmet verdiğimiz kişilerin ve kurumların her durumda memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz. Uluslararası TS EN ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarlar Kalite ve Yeterlilik için Özel Şartlar standardına, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak kalitemizi ve yönetim sistemimizi sürekli olarak geliştirme çabasındayız.

Çalışanlarımızın uluslararası kongreler, seminerler ve yayınlara katılımlarını teşvik ediyor, aktif bir şekilde çalışmalara katılıyoruz. Klinik ve laboratuvar alanlarında en güncel bilgilere erişmeye ve bunları hastalarımıza sunmaya özen gösteriyoruz.

“Yurt dışına örnek göndermemek” ve “merkeze gelen her hastanın sorununu çözmek” vizyonu ile yola çıktık.

1999 yılında İntergen kurulduğunda sadece hasta muayenesi, kromozom analizi ile doğum öncesi ve sonrası tanı koyabilen bir merkezdi. İntergen hedefini “Yurt dışına örnek göndermemek” ve “merkeze gelen her hastanın sorununu çözmek” vizyonu ile yola çıkmış ve günümüzde bu hedeflerini başarmıştır. İntergen, “önce insan” sloganı ile hastalarına ve ülkemiz bilimine hizmet veren bir merkez olmuştur. Rutin hasta hizmetinin önemini, zamanla yarışan doğum öncesi tanı çalışmalarını, kanserde hedef akıllı ilaç kullanımı için günlerin hatta saatlerin bile önemli olduğunu tüm ekibimiz özümsemiştir.

Sağlıkta yaşanan tüm gelişmeleri takip etmiş, tüm teknoloji imkanları genetik testlerin ülkemizde yapılabilmesi adına seferber etmiştir. Bugün 5500 hastalığın tanısını kendi Ar-Ge merkezinde tasarlanan kitler ile koymaktadır. İntergen, Avrupa’da var olan tüm kalite sistemlerine üyedir. Ar-Ge çalışmaları ülkenin gücüdür. Yeni fikirler ile yeni tanı ve prognostik markerlar keşfetmek, yeni kitler üretmek Ar-Ge ekibimizin çalışmaları arasındadır. Tüm dünya sanayi 4.0 hedeflerinin en tepesine biyoteknoljiyi yerleştirmişlerdir. Ülkemiz bilimsel gücü ve tecrübeleri ile ülkemizi en yukarıya taşımak en büyük hedefimizdir.

Nadir ve tanısız hastalıklarda tanı koyuyoruz. Size tedavi önerileri sunuyoruz. Uzman ekipler ile işbirliği yapıyoruz. Kendi malzemelerimizi ürettiğimizden kontrolü elimizde tutuyoruz. Ucuza mal edip, ucuza kaliteli hizmet veriyoruz. Yüzlerce bilimsel proje yaptık ve yapıyoruz. Yüzlerce insanı eğittik, eğitiyoruz. Bildiğimiz her şeyi, isteyen herkese öğretiyoruz. Master, doktora eğitimi veriyoruz. Dünya çapında genetik ve nadir hastalık politikalarına yön veriyoruz. İntergen, Test çeşitliliği Dünyada ilk 10 içinde, yetişmiş personel sayısı, bilimsel çalışmaları, araştırmacı başına düşen yayın sayısı, geliştirdiği test metotları, insana verdiği değer, ekibine verdiği değer, eğitime verdiği değer, araştırmaya yaptığı yatırım, ülkemizde ilk 500 içinde, nadir hastalıklar merkezi adını 20 yıl önce kullanan ilk merkez olarak, genetik ve nadir hastalıklar alanlarında bu sorunları çözmek için çalışmaktadır.

Bize Ulaşın
İNTERGEN Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi
Mustafa Kemal Mahallesi, 2119.sokak No:5, 06510
Çankaya/Ankara
Merkezimiz, Bilkent metro durağına ve Bilkent köprüsüne yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kızılay, AŞTİ, Sıhhiye gibi merkez bölgelerden metro ve toplu taşıma araçları ile merkezimize kolayca ulaşabilirsiniz.
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?