Bilimsel

2018 Healthcare Revolution İnovasyon ödülü, 2021 Yılı Ar-Ge Harcamalarına Göre En Büyük Şirket sıralamasında 377. sıraya yükseldik.

2018 Healthcare Revolution İnovasyon ödülü

2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nden Global Healthcare Resources şirketi tarafından düzenlenen Healthcare Revolution İnovasyon ödüllerine yıllar içinde yaptıklarımızı yazdık.

• 2010’dan bu yana nadir hastalıklara yönelik çalışmaları arttırmamız,

• Gelirlerimizin önemli bir kısmını AR-GE’ye yatırmamız,

• Ücretsiz eğitimler ile hizmet verenleri yaygınlaştırma çalışmalarımız,

• Malzemelerimizin önemli bir kısmını üretir hale gelmemiz,

• Akademik yapılanma ile bir şirket yapılanmasını birleştirmemiz,

• Yaptığımız temel bilimden üretime kadar uzanan araştırmalarımız,

• Ne zaman kurulduk, neler düşündük, ne zaman ne yatırımlar yaptık, projelerimiz, baktığımız hasta sayıları, kurduğumuz testler, gelen her hastaya o hastaya yönelik geliştirdiğimiz kitlerden bahsettik.

Katılan 1000 firma içinde “en iyi inovasyon yapan firma” seçildik. Aynı yıl Orlando da ödülümüzü vermek için davet edildik. Ancak merkezimizin yeni binaya taşınma dönemine denk geldiği için gidip ödülümüzü kırmızı halı da yürüyerek alamadık. Ama kendi ekibimizle kırmızı halısız bir kutlama yaptık. Bu ödül hepimizin emeği ile oldu. İntergen’in temizliğinden sorumlu ekipten, muhasebeye kadar, Ar-Ge biriminden hekimlerine, materyali kabul eden ekipten laboratuvar ekibine kadar herkesin ilmek ilmek işleyerek oluşturduğu bu süreç için emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Biz birlikte çok güçlü bir ekibiz.

 

2018 Ar-Ge Top 500

2018 yılında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre şirketlerin Ar-Ge yatırımları baz alınarak hazırlanan ilk 500 şirket listesinde yer aldık. Dün olduğu gibi bugün de Ar-Ge yatırımlarımıza ülkemizin ve hastalarımızın faydası için devam ediyoruz.

 

2021 Ar-Ge Top 500

2021 Yılı Ar-Ge Harcamalarına Göre En Büyük Şirket sıralamasında 377. sıraya yükseldik. Listeye ilk girdiğimiz 2018 yılına göre 115 basamak daha yukardayız. Ar-Ge yatırımlarımızı 2022 yılında %40 daha artırmayı planlıyoruz. Amacımız, genetik hastalıkların tanı, araştırma ve uygulanması alanlarında ülkemize nitelikli hizmetler vermeye devam ederken 25. Yılımızı kutlayacağımız 2024 yılında da bu sıralamada ilk 250 şirket arasında yer almayı hedefliyoruz.