Randevu, Ödeme, Muayene ve Rapor Süreçleri

1- Ekzom testi için anne babaya da aynı anda mı bakılacak ve ücrete dahil mi?

Çocuğumuzdan çalışma yapıldığında anne ve babadan alınan kanlar ile konfirmasyon çalışması yapılmaktadır. Bu çalışma çocuğumuzda bulunan -eğer bulunduysa- gen mutasyonunun teyidi için yapılmaktadır. Bu testler için ücret talep edilmemektedir. Anne ve baba kanı ihtiyaç halinde kullanılmak üzere alınmıştır ve ihtiyaç olmaması durumunda kullanılmamaktadır.

 

2- Kargoyla gönderirsek kanlarda bozulma durumu olur mu soğuk zincir gerekli mi?

DNA üzerinden çalışma yaptığımız için kanlarda herhangi bir bozulma durumu olmamaktadır. RNA testleri için soğuk zincirde 24-48 saat içinde örneğin merkezimize ulaşması gerekmektedir.

 

3- Açlık tokluk fark eder mi?

Aç veya tok olmanız kan alım sürecini veya test sonucunu etkilememektedir.

 

4- Ödemeyi ne zaman ve nasıl yapıyoruz?

Numuneler merkezimize ulaştığında sizleri arayarak numunenizin merkezimize ulaştığı bilgisini paylaşıyoruz. Ardından IBAN bilgilerimizi size iletiyoruz. Test ödemeniz tamamlandığında test süreçlerimiz başlatılmaktadır. Ödemesi yapılmamış materyaller 3 ay bekletildikten sonra imha edilmektedir.

 

5- Onam ve Açık Rıza Formlarımı doldurmak zorunda mıyım?

Bu formların doldurulması hukuki olarak gereklidir. Onam ve açık rıza metinleri imzalanmamış ise test süreçleri başlatılamaz.

 

6- Merkezinize toplu taşıma yoluyla nasıl gelebilirim?

Merkezimiz, Bilkent metro durağına ve Bilkent köprüsüne yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kızılay, AŞTİ, Sıhhiye gibi merkez bölgelerden metro ve toplu taşıma araçları ile merkezimize kolayca ulaşabilirsiniz.

 

7- Raporumu bana nasıl ulaştıracaksınız?

Açık rızanızı verdiyseniz raporlarınız merkezimiz yazılımına kaydedilmiş mail adreslerinize iletilir. Bunun yanı sıra talep etmeniz durumunda ıslak imzalı raporları posta yoluyla sizlere iletmekteyiz. Aynı zamanda merkezimize gelerek raporlarınızı teslim alabilirsiniz.

 

8- Mesai saatleriniz nedir?

Merkezimiz mesai saatleri hafta içi 08.30 – 19.00 ve Cumartesi 08.30 – 17.30 saatleri arasındadır.

 

9- Geldiğimizde işlemleri yapmak ne kadar sürer?

Tüm işlemler ortalama 30- 40 dakika kadar arasında sürmektedir. Muayeneniz var ise bu süreye ek olarak ortalama 30 dakika muayene süresi eklenmelidir.

 

10- Nasıl randevu alabilirim?

Merkezimiz 0312 428 48 14 no’lu telefonundan bizlere ulaşarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

11- Kan verme işlemi için randevu oluşturmalı mıyım?

Kan verme işlemi için randevu oluşturmanız gerekmemektedir. Hekim isteminizle beraber merkezimize gelerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?